5 taisyklės, kaip išrinkti geriausią dovaną savo geriausiam Bosui

 • Ką dovanoti ar net svarbiau, ko nedovanoti, savo bosui spalio 16-ąją – per Boso dieną.

  Atrodytų, kas čia gali būti sunkaus – nuperki puodelį su užrašu „Geriausias Bosas“, banaloko juokelio „Taisyklė Nr. 1 – aš visuomet teisus“ atviruką, galbūt skanesnio gėrimo pridedi – ir dovana paruošta. Ką mėgsta bosas? Koks skirtumas, kad tik į biudžetą būtų „tilpta“. Pabandom kitaip – jei šiais metais išrinktumėte tai, kas būtų apgalvota, atitiktų dovanos gavėjo pomėgius, būtų modernu, elegantiška ir nebūtinai kainuotų visą atlyginimą? Pasaulis sugriūtų. Arba ne.

  5 taisyklės, kuriomis vadovaudamiesi, išrinksite geriausią dovaną savo geriausiam Bosui:

  1. Surinkite informaciją. Koks yra jūsų bosas; ką jis mėgsta; kaip jis rengiasi ir ką jis valgo? Atsakykite į šiuos klausimus ir didžiausia tikimybė, kad dovanos idėja gims pati savaime. Galbūt jis mėgsta įvairiausius techninius žaisliukus? Tuomet įdomesnio dizaino išmanusis belaidis įkroviklis – puiki dovana. Gal jam patinka detektyviniai romanai? Fotografija? Turi išskirtinį stilių? Padovanokite jam knygą, nuotraukų albumą ar klasikines sąsagas. Problema išspręsta.

  2. Griežtas „ne“. Atrodytų, nereikia priminti, bet vis tiek pasakysime – nedovanokite grynųjų pinigų pluošto (net jei ta suma ir praskaidrintų nuotaiką), atsisakykite minčių išrinkti dovaną suaugusiesiems skirtoje parduotuvėje (net jei ir pokštaujat be tabu), ir jokių bandymų pokštauti ar „nekaltai“ pašiepti – dovana rodote pagarbą, o ne demonstruojate savo humoro jausmą.

  3. Saugus pasirinkimas. Su asmens darbu ar darboviete susijusios dovanos profesinės dienos proga atrodo kaip savaime suprantamas dalykas, dažnai nepelnytai kritikuojama, kaip „neįdomi“ dovana. Kokybiškas rašiklis, išvaizdus prespapjė, darbo kalendorius, loginis žaidimas, gal net kaklaraištis ar originalios sąsagos puikus pasirinkimas. Šiuo atveju svarbiausias kriterijus – daikto kokybė.

  4. Dovanų čekiai. Nepelnytai kritikuojami, dovanų čekiai gali tapti puikia dovana kolegai ar vadovui profesinės šventės proga. Nors yra tokių, kurie teigia, kad ši dovana – pernelyg „bendra“, tačiau nereikia pamiršti, kad ir dovaną ne asmeninės šventės proga renkame. Tiesa, patartina vengti maisto prekių parduotuvių ar didžiųjų prekybos centrų čekių. Parodykite Bosui, kad jį pažįstate ir padovanokite jam dovanų čekį į knygyną, žvejybos reikmenų parduotuvę, mėgstamą kvepalų saloną ar net čekį išsirinkti naujas sąsagas. Pažadame, kad šią neįpareigojančią, bet akivaizdžiai apmąstytą dovaną, Bosas tikrai įvertins.

  5. Gurmanui. Tiek taurusis ar įdomesnis gėrimas, tiek išskirtinio skonio gurmaniški delikatesai gali tapti puikia dovana. Svarbus patarimas – „nespauskite“ Boso ką tik gautos dovanos dalintis su visu kolektyvu . Žinoma, jei jis pats nori „čia ir dabar“ pavaišinti tuo gėrimu ar atidaryti keksiukų dėžutę – lai, tačiau nepamirškite, kad ši dovana skirta jam, ir neturėtų jaustis verčiamas sveikintojus išsyk vaišinti.

  Daugiau dovanų idėjų savo Bosui rasite pas mus!

  Rasa