Lietuvos šventės

 • 1919 m. sausio 1-ąją  Gedimino pilies bokšte pirmą kartą suplevėsavo mūsų trispalvė - Naujuosius metus mes sutinkame minėdami Lietuvos vėliavos dieną. Kaip laisvos Lietuvos ženklas trispalvė garsiai šaukė tautiečius į kovą sausio 13-ąją. Vasario 16-ąją ji skandavo žodį LAISVĖ. Kovo 11-ąją  – ja atkūrėme Nepriklausomybę. 

  Mūsų didvyrių darbai, emigracija, karas kaimyninėje Ukrainoje - tai tik kelios priežastys priminusios, koks stiprus jausmas būti Lietuvos dalimi. Tuos jausmus mes maitiname Lietuvos vaizdais ant atvirlaiškių, prisimindami juodos naminės duonos kvapą, dovanodami dovanas su gimtinės vaizdais, gintarais, rengdamiesi Lietuvos spalvas atkartojančiais drabužiais.

  Antai mūsų numylėtinė plaukikė R. Meilutytė – jaunosios kartos pavyzdys –  gyvena po mūsų vėliavos spalvomis. Joms neabejingi tampa vis daugiau sportininkų, su savimi į varžybas pasiimančių dalelę Lietuvos.

   

  Jaunieji taip pat vis drąsiau renkasi vestuves su lietuviškomis tradicijomis, tautiniais kostiumais. Vilkėti tokį rūbą – ir garbė, ir atsakomybė. Jau savaime pasitempti, pasileisti ilgus plaukus ar susipinti kasas ir lėkti klumpakojo žingsneliu per pievas.

  Istorines reikšmingas datas mes pradedame minėti geltona-žalia-raudona ansambliu: vaikams darželiuose ir mokyklose rišamos juostelės su tautinės vėliavos spalvomis, segami į plaukus trispalviai segtukai ir sagės, darbuose vis daugiau vyrų ir moterų drįsta ryšėti lietuvišką kaklaraištį ir segėti  trispalves sąsagas. 

   

  Renesanso laikotarpiu išpopuliarėjusios sąsagos labiau kaip praktiškas aksesuaras nei dailus ir originalus papuošalas, šiuo metu išgyvena tikrą atgimimą. Laikytos išskirtinai vyrišku atributu, jos yra geidžiama dovana tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų.

  Rasosdovanos.lt sąsagos su Lietuvos trispalve neįkyriai, originaliai ir skoningai išreiškia šiltus jausmus gimtajai šaliai. Tinkamos verslo dovanoms partneriams, kolegoms, bendraminčiams tautiečiams ar emigravusiems draugams. 

  Lietuviai, skleiskime visam pasauliui žinią apie šias tris ryškias Laisvę mylinčias spalvas. 

   

  Rasa.