Kaip tu skaičiuoji laiką?

  • „Laimingi žmonės laiko neskaičiuoja“ – teigia žinomas priežodis. Tačiau puikiai žino jo vertę, pridurtume mes.

     

    Pradžių pradžia

    Mūsų akiai labiau atpažįstami laikrodžiai išpopuliarėjo XVI a., valdant Tiudorų dinastijai. Tiesa, tuo metu laikrodžius kilmingieji nešiojo pasikabinę ant kaklo. Vėliau Henrikas VIII pradėjo kišeninių laikrodžių madą. Kilmingi lordai laikrodžius kabindavo ant grandinėlės, o štai moterys – nešiodavo ant rankų.

    Vyrai rankinius laikrodžius „atrado“ tik Pirmojo pasaulinio karo metu, kadangi taip būdavo patogiau nurodyti laiką, nepaleidžiant ginklo iš rankų. Laikrodininkas Louis Cartier savo žymųjį „Santos“ modelį sukūrė senam draugui, aviatoriui Alberton Santos Dumont. O tiek JAV, tiek Rusijos astronautai, misijos į Mėnulį metu, dėvėjo Omega Speedmaster laikrodžius.

     

    Ir stilius, ir funkcija

    XXI a. laikrodžiai jau nebeatlieka vien savo pirminės funkcijos. Šiandien laikrodis - būdas išreikšti savo gyvenimo būdą, mąstyseną, stilių, asmenybė originalumą.
    Ar esate girdėję apie Clockpunk‘ą? Tai fantastikos žanro Steampunk atmaina, kai „veiksmas“ vyksta modernių technologijų, paremtų laikrodiniais mechanizmais, epochoje. Neabejotinai didžiausią inspiracija clockpunk‘ui - Leonardo da Vinči meno kūriniai ir brėžiniai. Ši estetika tampa vis populiaresnė ne tik tarp fantasy pasaulio mylėtojų, tačiau pastebima ir ant aukštosios mados podiumų bei kasdienai siūlomų aksesuarų.

     

    Puikus pavyzdys – panašiu dizaino stiliumi sukurtos sąsagos atviru, veikiančiu mechanizmu. Ant rankogalių nutūpę plieniniai laikrodžių mechanizmai tarsi primena, koks svarbus yra laikas, tačiau skaičiuoti kiekvienos sekundės - nebūtina.


    O ką manote apie šias elegantiškas sąsagos uždaru laikrodžio ciferblatu?

     

    Skaičiuokite laiką kitaip - išsirinkite iš įvairių spalvų, dydžių ir dizaino sąsagas su veikiančiais laikrodžių mechanizmais.


    Rasa.